Liste over kokerier

Navn             Hjemmehavn     Byggeår    Sesonger        Operatør


«Abraham Larsen» London 1937, 1950 – 1957 Union Whaling Co, Durban

«Admiralen» Sandefjord 1869, 1904 – 1913 Ørnen m. fl.

«Aguila» Sandefjord 1888, Lars Christensen, Sandefjord

«Aleut» Vladivostok 1919, 1932 – 1967

«Alonso» Sandefjord 1888, Bas

«Ambra» Sandefjord 1883, 1909 – 1915 Viking

«Anglo Norse» (I) Tønsberg 1897, 1927 – 1929 Anglo-Norse Company Ltd

«Anglo Norse» (II) Sandefjord m. fl. 1914, 1929 – Anglo-Norse Company Ltd

«Antarctic» (I) Tønsberg 1906, 1928 – 1934 Antarctic

«Antarctic» (II) Tønsberg 1913, 1945 – 1952 Antarctic

«Antarctic Maru» 1906, 1934 – 1935 Nippon Hogei

«Augvald» Haugesund 1911 – 1914 AS Haugesunds Hvalfangerselskab

«Aviemore» Sandefjord 1870, 1908 – 1914 Bryde & Dahl

«Baikal Maru» (Japan) 1950 – 1952

«Balaena» Belfast 1946, 1946 – 1960 United Whalers Ltd

«Banan» Larvik 1888, 1910 – Nimrod

«Bas II» 1893, 1923 – Bas

«Benguela» Tønsberg 1897, 1911 – 1915 Hektor

«Bombay» Sandefjord 1882, 1909 – 1920 Ørnen

«Bucentaur» («Busen») Tromsø, Tønsberg 1875, 1904 – 1912 Hvalheim

«C. A. Larsen» Sandefjord 1913, 1926 – 1939 Rosshavet

«Congo» Sandefjord 1897, 1930 – 1931 Congo

«Capella I» Sandefjord 1898, 1911 – Southern Whaling Co.

«Cossack» Larvik 1886, 1915 – Cora

«Dalnij Vostok» Vladivostok 1963, 1963 – 1979 Sovjetunionen

«Empire Venture» 1929 1945 – 1946 Kerguelen Sealing & Whaling Co

«Empire Victory» London 1937 1945 – 1950

«Ems» Tønsberg 1893 1909 – 1912 Tønsbergs Hvalfangeri

«Ernesto Tornquist» 1897 1927 – 1931 Argentina de Pesca

«Esperanza» Sandefjord 1893 – 1937 Mexico, Ishavet m. fl.

«Falk» Sandefjord 1891 1921 – 1934 Ørnen

«Falkland» (I) 1890 1911 – 1913 Rethval

«Falkland» (II) 1882 1913 Rethval

«Falkland» (III) 1897 1914 – 1915 Rethval

«Foldin I» 1926 – Andreas Nielsen, Sandefjord

«Frango» Wilmington, Delaware 1917 1926 – Haldor Virik, Sandefjord

«Fraternitas» København 1905 1930 – 1937 A. P. Møller

«Fridtjof Nansen» (I) Sandefjord 1885 1906 Sandefjord Hvalfangerselskap

«Fridtjof Nansen» (II) Sandefjord 1881 1907 – Sandefjord Hvalfangerselskap

«Fulwood» Sandefjord 1885 R. W. Leyland & Co, Liverpool

«Gobernador Bories» (I) Punta Arenas 1882 1906 – 1914 Sociedad Ballenera de Magallanes

«Gobernador Bories» (II) Punta Arenas 1893 1914 – 1915 Sociedad Ballenera de Magallanes

«Guvernøren» (I) Sandefjord 1891 1913 – 1915 Odd

«Guvernøren» (II) Kristiania 1889 1919 – 1921 Odd

«Hashidate Maru» 1944 1946 – 1951 Nippon Kaiyo Gyogyo

«Hecla» Sandefjord 1875 1909 – Thor Dahl

«Haugar» 1885 1928 – 1938 Ishavet m. fl.

«Hektoria» (I) Tønsberg 1892 1912 – 1917 Hektor

«Hektoria» (II) Tønsberg 1899 1928 – 1941 Hektor, Hektoria Ltd

«Horatio» Leith 1892 1911 – 1916 Chr. Salvesen & Co

«Hvalen» Sandefjord 1892 1910 – 1917 Hvalen

«Imo» Kristiania 1889 1912 – The South Pacific Whaling Co A/S

«Jan Wellem» Wesermünde 1921 1936 – 1939 Erste Deutsche Walfang GmbH

«Jarama» Panama, 1920 1948 – 1952 Spermacet Whaling Co

«Johan Bryde» Sandefjord 1894 Østkysten

«Juan Peron» 1951 – Argentina de Pesca

«Jurij Dolgorukij» Kaliningrad 1926 1960 – 1975

«Kaiko Maru» (Japan) 1948 – 1949

«King» 1918 King

«Kinjyo Maru» Tokyo 1946 1954 – 1961 Taiyo Gyogyo

«Kit» Sandefjord 1911 1911 – Kosmos

«Kommandøren I» 1897 1924 – 1927 H. A. Christensen

«Kosmos» (I) Sandefjord 1929 1929 – 1940 Hvalfangstselskapet Kosmos.       Mannskapsliste

«Kosmos II» Sandefjord 1931 1932 – 1942 Hvalfangstselskapet Kosmos II

«Kosmos III» Sandefjord 1947 1947 – 1961 Kosmos

«Kosmos IV» Sandefjord 1937 1946 – 1968 Kosmos

«Kosmos V» Sandefjord 1948 – Kosmos

«Kyokuyo Maru» Tokyo 1938 1938 – 1940 Kyokuyo Hogei

«Kyokuyo Maru 2» Tokyo 1943 1956 – 1965 Kyokuyo Hogei

«Kyokuyo Maru 3» Tokyo 1946 1960 – 1976 Kyokuyo Hogei

«Lancing» Larvik 1898 1925 – 1940 Globus

«Lille» 1922 Winge & Co.

«Lloydsen» Sandefjord 1911 1911 – Kosmos

«Loch Tay» Tønsberg 1893 1911 – 1913 Australia Whaling Co.

«Matsushima Maru» Tokyo 1951 1956 – 1957 Nippon Suisan

«Maudie» Tønsberg 1920 1922 – 1931 Hvalen, Hektor

«Mimosa» Sandefjord 1890 1911 – 1916 Haldor Virik m. fl.

«N. T. Nielsen-Alonso» Larvik 1900 1926 – 1941 Polaris og Globus A/S

«Neko» Leith 1891 1911 – 1924 Chr. Salvesen & Co

«New Sevilla» London 1900 1930 – 1940 Sevilla

«Nisshin Maru» Tokyo 1936 1936 – 1940 Hayashikane Shoten

«Nisshin Maru» Tokyo 1951 1951 – 1968 Taiyo Gyogyo

«Nisshin Maru 1» Tokyo 1946 1946 – 1950 Taiyo Gyogyo

«Nisshin Maru 2» Kobe 1937 1937 – 1940 Taiyo Hogei

«Nisshin Maru 2» Tokyo 1937 – 1965 Taiyo Gyogyo

«Nisshin Maru 3» Tokyo 1947 1961 – Taiyo Gyogyo

«Nisshin Maru» (4) Tokyo 1987 1991 – Kyodo Senpaku Kaisha

«Nor» Sandefjord 1874 1906 – Nor m.fl.

«Norhval» Larvik 1945 1945 – 1962 Polaris og Globus

«Normanna» Sandefjord 1885 1911 – 1917 Normanna

«Norskehavet» 1903 1930 – H. M. Wrangel & Co, Haugesund

«Ole Wegger» Sandefjord 1914 1928 – 1941 Ørnen

«Olympic Challenger» Panama 1943 1950 – 1956 Olympic Whaling Co

«Orion» 1889 1914 – 1916 Ballenera Adolfo Andresen

«Orwell» (I) Tønsberg 1897 1922 – 1925 Tønsbergs Hvalfangeri

«Orwell» (II) Tønsberg 1905 1925 – Tønsbergs Hvalfangeri

«Pelagos» Tønsberg 1901 1928 – 1962 Pelagos

«Perth» Larvik, Sandefjord 1895 1912 – Ocean m. fl.

«Pioner» Oslo 1920 1929 – Pioner

«Polar Chief» St. Helier 1897 1929 – 1931 Falkland Whaling

«Polynesia» Larvik 1895 1912 – Antarctic

«Pontos» Tønsberg 1890 1928 – 1931 Pontos

«Professor Gruvel» Sandefjord 1882 1921 – 1927 Congo

«Pythia» Sandefjord 1897 1912 – 1929 Dominion Whaling Ltd, Odd m.fl.

«Radioléine» 1912 1925 – 1930 Kerguelen Sealing & Whaling Co

«Ragnhild Bryde» Sandefjord 1918 1924 – Blaahvalen Mexico

«Rakiura» Larvik 1911 – 1916 The New Zealand Whaling Co

«Restitution» 1886 1911 – 1916 Southern Whaling & Sealing Co Ltd

«Rey Alonso» Larvik 1897 1923 – 1927 Larviks Hvalselskap

H. M. Wrangell & Co., Haugesund

«Ready» Tønsberg, Sandefjord 1897 1928 – 1931 Africa

«Roald Amundsen» (I) Sandefjord 1890 1910 – 1911 Laboremus

«Roald Amundsen» (II) Sandefjord 1891 1911 – Laboremus

«Roald Amundsen» (III) Sandefjord 1904 1922 – 1931 Laboremus

«Ronald» (I) Tønsberg 1894 1910 – 1914 Hektor

«Ronald» (II) Tønsberg 1920 1920 – 1933 Hektor

«Salvestria» Port Stanley 1914 1929 – 1940 South Georgia Co

«Saragossa» Port Stanley 1911 1925 – 1932 Chr. Salvesen & Co

«Sevilla» Port Stanley 1900 1922 – 1931 Chr. Salvesen & Co m. fl.

«Sir James Clark Ross» (I) Sandefjord 1905 1923 – 1930 Rosshavet

«Sir James Clark Ross» (II) Sandefjord 1930 1930 – 1966 Rosshavet

«Skytteren» Tønsberg 1901 1928 – 1939 Skytteren og Finnhval

«Slava» Odessa 1929 1946 – 1968 Ministerstvo Rybnogo Khozyaistva

«Sobraon» Sandefjord 1889 1912 – 1914 Odd

«Solglimt» Sandefjord 1900 1929 – 1941 Atlas, Odd

«Solstreif» Larvik 1892 1910 – 1931 Norge

«Sourabaya» Port Stanley 1915 1929 – 1940 South Georgia Co

«Southern Empress» Port Stanley 1914 1928 – 1941 Southern Whaling & Sealing Co Ltd

«Southern Harvester» Leith 1946 1946 – 1963 Chr. Salvesen & Co

«Southern King» Cape Town 1906 1923 – Southern Whaling & Sealing Co Ltd

«Southern Princess» Dunedin 1915 1929 – 1940 Southern Whaling & Sealing Co Ltd

«Southern Queen» 1902 1922 – 1928 Southern Whaling & Sealing Co Ltd

«Southern Venturer» Leith 1945 1945 – 1962 Chr. Salvesen & Co

«Sovjetskaja Rossija» Vladivostok 1961 1961 – 1980 Sovjetunionen

«Sovjetskaja Ukraina» Odessa 1959 1959 – 1987 Sovjetunionen

«Strombus» Tønsberg, Sandefjord 1900 1929 – 1937 Africa, Sevilla m. fl.

«Suderøy» Haugesund 1913 1929 – 1959 Knut Knutsen O.A.S.

«Svend Foyn» (I) Sandefjord 1886 1908 – 1915 Sydhavet

«Svend Foyn I» Sandefjord 1894 1913 – 1931 Sydhavet

«Svend Foyn» London 1931 1932 – 1940 Sydhavet

«Sydis» Sandefjord 1902 1934 – 1937 Norske Hvalprodukter A/S

«Südmeer» 1902 1937 – 1939 Hamburger Walfang-Kontor

«Tafelberg» Cape Town 1930 1930 – 1940 Kerguelen Sealing & Whaling Co

«Terje Viken» London 1936 1936 – 1940 United Whalers Ltd

«Thor I» Sandefjord 1890 1910 – 1931 Bryde & Dahl

«Thorshammer» Sandefjord 1928 1928 – 1962 Thor Dahls Hvalfangerselskap

«Thorshavet» Sandefjord 1947 1947 – 1967 Thor Dahl

«Thorshøvdi» Sandefjord 1948 1948 – 1965 Thor Dahl

«Thule» 1888 1912 – 1913 Thule

«Thøger» Larvik 1891 1912 – 1913 Quilimane

«Tioga» Bergen 1890 – 1913 Corall

«Tonan Maru» 1906 1935 – 1940 Nippon Hogei

«Tonan Maru» Tokyo 1938 1951 – 1966 Nippon Suisan

«Tonan Maru 2» Tokyo 1937 1937 – 1940 Nippon Suisan

«Tonan Maru 2» Tokyo 1951 1957 – 1977 Nippon Suisan

«Tonan Maru 3» Tokyo 1938 1937 – 1940 Nippon Suisan

«Torodd» Sandefjord 1902 1928 – 1934 Odd

«Tulla» Sandefjord 1911 1911 – Kosmos

«Ulysses» New York 1915 1937 – 1940 Western Operating Corp

«Unitas» 1937 1937 – 1939 Unitas Deutsche Walfang

«Uniwaleco» Durban 1905 1937 – Union Whaling Co

«Vasco da Gama» Larvik 1895 1911 – Spermacet

«Vesterlide» 1872 1905 – Ørnen m. fl.

«Vestfold» Sandefjord 1931 1932 – 1940 Vestfold Whaling Co.

«Vik» 1882 1911 – Lars Christensen, Sandefjord

«Vikingen» Newcastle / Panama 1929 1929 – 1938 Viking Whaling Co

«Vladivostok» Vladivostok 1962 1963 – 1979 Sovjetunionen

«Walter Rau» 1936 1936 – 1939 Walter Rau

«Whale» Tønsberg 1897 1926 – 1930 Tønsbergs Hvalfangeri,

«Wikinger» 1929 Hamburger Walfang-Kontor

«Willem Barendsz» (I) Amsterdam 1931 1946 – 1955 Nederlandsche Maatschappij voor de Walvischvaart

«Willem Barendsz» (II) Amsterdam 1954 1955 – 1964 Nederlandsche Maatschappij voor de Walvischvaart

«Ørn» Sandefjord 1882 1909 – 1913 Ørnen

«Ørn II» Sandefjord 1890 1913 – Ørnen

    Legg igjen en kommentar

    Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

    *

    code

    The maximum upload file size: 20 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

    Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.